Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Ngrënia e mishit të kuq çdo ditë mund të shtojë rrezikun e vdekjes së mëhershme

Ngrënia e gjashtë riskave përshutë apo tri salçiçeve mund të shtojë rrezikun e vdekjes së hershme, sipas një studimi....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Fotot e tmerrshme zbulojnë se çfarë ndodh me sytë nëse nuk hiqni si duhet maskarën

Një rast i tmerrshëm mund t'iu bëjë të mendoni dy herë në lidhje me heqjen e maskarës përpara gjumit....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Ky është lloji i çajit që ua parandalon ngritjen e nivelit të sheqerit në gjak

Diabeti i tipit 2 mund të shkaktojë komplikacione serioze nëse nuk trajtohen....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Mos merrni shpesh suplimente të vitaminës D, ja çfarë i ndodhi një personi

Një person ka zhvilluar dështimin e veshkave pasi ka marrë 12 herë sasinë e rekomanduar të vitaminës D çdo ditë....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Mos i hidhni asnjëherë lëvoret e mollës, ja përfitimet që sjellin

E mira e të mollëve është se mund të konsumohen në çdo stinë....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Maska natyrale që heq rrudhat, iu bënë të dukeni 10 vite më të reja

Në ndryshim nga pjesët e tjera të trupit, fytyra është ajo që pëson e para veprimin e radikaleve të lira, rrezeve të diellit, por edhe përbërësve toksikë që gjenden në ajër, në produktet kozmetike etj. ...

10 April, 2019 Lexo më shumë

Gabimi në tualet që po ua shkakton këtë sëmundje mendore

Një zakon i përhershëm në tualet mund të shkaktojë sëmundjen e Parkinsonit....

10 April, 2019 Lexo më shumë

Probleme me yndyrën në flokë? Ja si ta eliminoni atë

Gratë dhe vajzat nuk dëshirojnë që kur dalin për shëtitje flokët t’i kenë të palara, pasi mendojnë që nuk duken bukur....

10 April, 2019 Lexo më shumë

Si ta përdorni kumbullën për shërimin e sëmundjeve të mëlçisë

Fruti i kumbullës ka shije nganjëherë të ëmbël, e nganjëherë të ithtë....

10 April, 2019 Lexo më shumë

Alergji apo infeksion? Si të kuptoni nëse sytë e kuq vijnë nga diçka më tepër se sa thjesht fërkimi

Syri i kuq është vetëm një term më i thjeshtë që mjekët përdorin me pacientët e tyre për të përshkruar inflamacionin. ...

10 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO