Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Nga lëngu i kockave deri tek hudhra; këto janë ushqimet që riparojnë ADN-në dhe nxisin bukurinë

Kolagjeni i jep lëkurës butësinë, elasticitetin dhe është një nga komponentët kryesorë në riparimin e lëkurës së plagosur. ...

15 April, 2019 Lexo më shumë

Katër veprimet e para që duhet të bëni kur digjeni papritur

Nga pakujdesia në gatim ose në hekurosje ndodh që ndonjëherë të digjemi papritur dhe në ato momente nga dhimbja nuk i mendojmë mirë veprimet. ...

15 April, 2019 Lexo më shumë

Nëse sytë tuaj pulsojnë vazhdimisht mund të keni një nga këto probleme

Nuk është në të vërtetë syri ai që pulson, por muskujt e qepallës. ...

15 April, 2019 Lexo më shumë

Lajm i mirë për personat që pinë çaj rusi

Çaji më i shëndetshëm për ju është ai që dëshironi ta pini çdo ditë....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Ushqimet që ulin kolesterolin në gjak

Flitet vazhdimisht për dieta dhe ushqime të shëndetshme në veçanti në ditët e sotme kur jeta e vrulli i saj nuk lejon më kohë mjaftueshëm për të qenë të kujdesshëm ndaj shëndetit....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Ja përse duhet të hani kos çdo ditë

Kosi radhitet si një nga ushqimet e pazëvendësueshme në frigoriferin e familjeve shqiptare....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Mjalti dhe soda e bukës: Kura për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vuajnë nga gjendja shëndetësore....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Receta popullore që lufton infeksionet urinare më shpejt se ilaçet

Në kuzhinën e gjithësecilit prej nesh fshihen produkte të vogla, por që bëjnë mrekullira të mëdha....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Edhe një arsye më shumë pse duhet të hani çokollatë

Mund të tingëllojë shumë e bukur për të qenë e vërtetë, por shkencëtarët thonë se ngrënia e çokollatës mund t’i ndihmojë njerëzit e moshës së mesme që ta luftojnë humbjen e dëgjimit....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Kripa e dëmshme, shkenctarët gjejnë zëvendësimin

Zvogëlimi i saisë së kripës së përdorur në ushqime është një mënyrë e duhur e ushqyerjes së shëndetshme, mirëpo dihet se ushqimet nuk janë shumë të shijshme pa pak kripë në to, shkruan Dailymail. ...

13 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO