Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Dermatologët: ‘Apple Watch’-ët, të rrezikshëm për shëndetin

Pajisjet si 'Apple Watch' dhe 'Fitbit' mund të shkaktojnë skuqje në lëkurë, ngase janë "terren i përsosur për baktere", sipas një studimi....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Gratë nuk duhet ta pinë këtë pije, rrezikojnë të vdesin më herët

Konsumi i shpeshtë i pijeve me sheqer si pijet e gazuara, pije sportive dhe lëngjet është i lidhur me një rrezik në rritje të vdekjes së parakohshme nga sëmundjet kardiovaskulare dhe, në një masë më të vogël, nga kanceri, sipas hulumtimeve të reja....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Udhëzimet e reja: Marrja e aspirinës çdo ditë, jo më e rekomandueshme nga mjekët

Nëse jeni një i moshuar, që kërkon mënyra për të zvogëluar rrezikun e sulmit në zemër dhe goditjes në tru, mos merrni aspirinë në baza ditore....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Dëshironi të përmirësoni të pamurit? Hani këso lloj ushqimi

Ekzistojnë disa lloje ndryshimesh që mund të bëhen për të mbajtur sytë në formën më të mirë....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Ushqimet të cilat mund të shërojnë problemet me ereksionin

Ekzistojnë disa ushqime që mund t'iu ndihmojnë në trajtimin e mosfunksionit erektil, term mjekësor ky që strehon të gjitha problemet me ereksionin....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Probleme me shtypjen e lartë të gjakut? Shtoni këtë përbërës në ushqime

Zbuloni se si ta ulni rrezikun e hipertensionit përmes një përbërësi në ushqimin tuaj....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Bari mjekësor që po shëron kancerin dhe diabetin

Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni problem, atëherë bima e Moringa-s është gjëja e duhur për ju....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Këto katër perime ju ndihmojnë në tretjen e yndyrës

Shpesh vuajmë për të gjetur ushqime që na ndihmojnë të tresim shpejt yndyrën e akumuluar....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Si ta përdorni limonin për trajtime bukurie?

Ne të gjithë e përdorim limonin në gatim ose si tretman natyral për shumë probleme shëndetësore....

16 March, 2019 Lexo më shumë

Memorie të keqe? Ka një arsye…

Truri mund të kujtojë apo harrojë me një komandë. Dhe kontrolli i këtij procesi varet nga mekanizmi që konsolidon kujtimet....

16 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO