Receta – Page 16 – Lajmi.net

Aktuale

Darka e së dieles: Sallatë me gjoks pule dhe bajame

Sallatat do të gjejnë vend në tryezat tona përditë e më shumë, meqenëse temperaturat do të ngrihen....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Përbërësit që nuk duhet t’ia shtoni sallatës nëse jeni në dietë

Sallata është pjata kryesore nëse jeni në një dietë, por nëse ju i shtoni përbërësit e gabuar jo vetëm që nuk do të humbisni kilogramët e tepërt por do të shtoni edhe më shumë peshë....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Gjoks pule me salcë kremoze, limon dhe hudhra; receta e cila nuk ju shëndosh sado që hani

Gjoksi i pulës është edhe pjesa më e shëndetshme, ndaj mund të hani sa të doni kjo pjatë....

9 March, 2019 Lexo më shumë

Si të gatuani “pancakes” për tërë familjen brenda 3 minutash

Theo Michaels ka zbuluar një truk, që do bëjë gjërat më të lehta kur bëhet fjalë për gatimin e "pancake" për të gjithë familjen....

6 March, 2019 Lexo më shumë

Gjoks pule me speca, kërpudha dhe bajame të qëruara

Receta mund të jetë ndihmesë për drekën, si vaktin kryesor ushqimor, apo edhe në rastin e darkës....

17 February, 2019 Lexo më shumë

Smoothie me spinaq, ja receta

Ndryshe nga lëngjet, smoothie të gjelbra janë ushqime të plota, të pasura me fibra....

14 February, 2019 Lexo më shumë

Receta e darkës të së dielës: Patate me gjizë dhe salsiçe

Patatet, njësoj si makaronat apo orizi, janë gjithnjë ide e mirë! ...

3 February, 2019 Lexo më shumë

Sallatë dimërore me shegë, lakër dhe portokall

Lakrën e bardhë mund ta përdorni edhe në gjellë, sigurisht, por si shija e gjallë që ka në sallatë, nuk do të jetë....

27 January, 2019 Lexo më shumë

Receta e shpejtë e darkës të së dielës: File pule me salcë speci

E diela njihet si një ndër ditët kur kërkesat për pushim janë mjaft të mëdha....

20 January, 2019 Lexo më shumë

Tortë me bajame dhe mandarina

Që të dy përbërësit e cekur në titull mund të gjenden në markete edhe në stinën e dimrit....

8 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO