Receta – Lajmi.net

Aktuale

Kek me xhinxher dhe me limon

Të gjithë i duam ëmbëlsirat, e sidomos ato që kanë shije të veçantë. Më poshtë ju tregojmë një recetë të një ëmbëlsire të tillë....

14 December, 2018 Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me krem karamele

Sot do ju tregojmë për ëmbëlsirën me krem karamele, e cila është shumë e lehtë për tu përgatitur dhe është shumë e shijshme....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Kek i shijshëm me fruta të thata

Tortet janë ndër ushqimet tona të preferuara, e sidomos ato që përgatiten shumë shpejtë. Dhe këtu kemi një kek shumë të shijshëm që përgatitet për 5 minuta....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Kek me bajame dhe mandarina, një ëmbëlsirë shumë e shijshme

Të gjithë i duam ëmbëlsirat, e sidomos ato kur përgatiten sh[ejtë dhe janë shumë të shijshme....

7 December, 2018 Lexo më shumë

Receta më e thjeshtë e kekut me bajame

Kjo është një nga recetat më të thjeshta, por është një ëmbëlsirë shumë e shijshme....

5 December, 2018 Lexo më shumë

Torte me mollë dhe mjaltë, ëmbëlsirë e ditës së dielë

Tortja me mollë dhe me mjaltë është ëmbëlsira thuajse më e lehtë që mund të përgatitet në fundjavë, përkatësisht ditën e dielë....

2 December, 2018 Lexo më shumë

Pudingu që ndihmon në djegien e kalorive, mund ta bëni për 5 minuta

Avokadot përmbajnë sterole bimore, të tilla si beta-sitosterol, që kanë veti anti-estrogjenike. Ato janë në gjendje të bllokojnë receptorët e estrogjenit në qelizat tona dhe të zvogëlojnë normat e absorbimit të estrogjenit....

26 November, 2018 Lexo më shumë

Receta për byrek me spinaq dhe gjizë

Ky byrek ofron furnizim me proteina, të cilat ngadalësojnë përthithjen e sheqerit në gjak. Në këtë mënyrë parandaloni rritjen e glicemisë....

25 November, 2018 Lexo më shumë

Ëmbëlsira më e thjeshtë në botë, por ka shije të jashtëzakonshme

Jemi befasuar se si e kemi bërë këtë recetë: ...

20 November, 2018 Lexo më shumë

Recetë e thjeshtë e tortes me kakao

Përgatitja e kekut me kakao, më lehtë se kurrë me ndjekjen e udhëzimeve të mëposhtme....

18 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO