Receta – Lajmi.net

Aktuale

Gjoks pule me salcë kremoze, hudhër e limon, receta që duhet ta gatuani të gjithë

Gjoksi i pulës cilësohet si pjesa më e shijshme e këtij shpendi pas pjekjes, i cili më pas mund të përcjellet me ndonjë melmesë të mundshme....

31 December, 2018 Lexo më shumë

Receta e vërtetë e sheqerpares turke

Në ndryshim nga bakllavaja, e cila njihet zyrtarisht si ëmbëlsira e festave qofshin këto me karakter fetar apo Viti i ri, sheqerparja është një nga ato ëmbëlsira që mund ta bëni në çdo moment. Sot kemi sjellë për ju versionin turk të saj. Na besoni, do të lëpini gishtat kur ta provoni. Dhe duke qenë se jemi shumë afër festave, ja ku keni një ide të mirë për ëmbëlsira....

30 December, 2018 Lexo më shumë

Shpallim të hapur sezonin e sallatës ruse, këto janë gabimet që nuk duhet të bëni kur zieni perimet

Në mënyrë që çdo gjë të jetë perfekte, duhet të dini disa truke. ...

27 December, 2018 Lexo më shumë

Role e mbushur me vezë të ziera dhe djathë kaçkavall

Receta që mund ta përgatisni për festat e fundvitit....

27 December, 2018 Lexo më shumë

Torta me xhenxhefil dhe limon, një shije më ndryshe

Më poshtë do të arrini të gjeni përbërësit dhe mënyrën se si të gatuani një tortë me shije unike....

24 December, 2018 Lexo më shumë

Tortja me salcë portokalli, ëmbëlsira e festave të fundvitit

Në qoftë se sheqerparja dhe bakllavaja tradicionale ju duken shumë të vështira për t'u përgatitur, nuk keni pse të vraponi në pastiçerinë e parë në lagje, pasi me pak punë dhe kreativitet mund të realizoni ëmbëlsirën më të mirë të festave të fundvitit....

23 December, 2018 Lexo më shumë

Tortë me biskota oreo

Kjo është një tortë mjaft e shijshme dhe e thjeshtë për tu përgatitur. ...

22 December, 2018 Lexo më shumë

Kek me boronica të freskëta

Boronicat e vendit mund t’i gjeni ende, edhe për pak kohë, të freskëta....

16 December, 2018 Lexo më shumë

Receta klasike e tiramisusë

Përbërësit për 6-7 persona (tavë drejtkëndëshe 30x20 cm) ...

14 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO