Lifestyle – Page 316 – Lajmi.net

Aktuale

Ushqimet që ju duhen për pastrimin e trupit

Një trup në formë, ushqyerja e shëndetshme dhe shëndeti i mirë janë ndër prioritetet që secili duhet të ketë parasysh kur vjen puna tek mirëqenia e organizmit....

22 March, 2019 Lexo më shumë

Konsumimi i boronicave, efektet çudibërëse që kanë në organizëm

Boronicat janë nga frutat më të shijshme dhe më të shëndetshme që ekzistojnë....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Si ndikon kafja në tru, stomak dhe në qarkullimin e gjakut

Kafja është pija më e dashur për të gjithë, sidomos në mëngjes....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Si të fitoni muskuj shpejtë, vetëm duke bërë këtë gjë

Me verën që është afër, shumë prej nesh do të mendojnë për trupin që do shpërfaqin në plazh....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Stilistja e njohur për gratë shtatzëna: Jeni duke e bërë këtë gabim

Zerina Akers, stilistja personale e Beyoncé, ka identifikuar diçka negative tek gratë shtatzëna....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Dy lugë çaji nga ky ushqim në ditë dhe truri juaj do të funksionojë 60% më shumë

Hulumtuesit nga Universiteti i Australisë Jugore kanë zbuluar se arrat mund të ndihmojnë rritjen e funksionit të trurit në moshë të shtyer....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Qepa, ilaç për këto sëmundje

Ilaçet natyrale janë më të mirat kur është fjala për zgjidhjen e problemeve shëndetësore....

20 March, 2019 Lexo më shumë

5 mënyra se si ta ndërprisni pirjen e alkoolit

Specialistët e mjekësisë po këshillojnë të gjithë dijedashësit që të konsumojnë më shumë gjatë javës pije jo-alkoolike. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Studimi i madh: Vendosja e qumështit në kafe ose çaj lufton kancerin

Pirja e çajit ose kafesë së nxehtë mund të dyfishojë rrezikun e zhvillimit të kancerit, ka paralajmëruar hulumtimi....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Si të shmangni të vjellat dhe erën e keqe të gojës

Të vjellat mund të nxiten nga shumë shkaqe....

20 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO