Familja – Page 18 – Lajmi.net

Aktuale

Këshilla e re për prindërit që duan t’i parandalojnë alergjitë në ushqime tek fëmijët

Dhënia e një ushqimi të ri për t'u provuar fëmijëve është një kënaqësi e madhe për prindërit....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Këshilla për prindërit që kanë mirëpritur në jetë fëmijën e dytë

Ardhja e një anëtari të ri në familje ndodh që shkakton probleme mes fëmijëve të tjerë....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Iu bërtisni fëmijëve? Ja çfarë ndodh me ta

Britmat kanë një ndikim shumë të fortë dhe negativ në zhvillimin neurologjik të fëmijës....

13 March, 2019 Lexo më shumë

10 ide dhuratash për ditën e 8 Marsit

Ju sjellim 10 dhuratat më të mira, në dispozicion për ju për ditën e nënës 8 Marsin....

8 March, 2019 Lexo më shumë

Gratë që duan të ngelin shtatzënë, duhet ta bëjnë këtë gjë gjatë seksit

Shkencëtarët po përpjekeshin të gjenin përse gratë lirojnë orgazmë. Disa besojnë se ekziston një përfitim si rezultat i kulminacionit seksual....

7 March, 2019 Lexo më shumë

Studimi: Ekspozimi ndaj infeksionit në mitër rrit rrezikun e autizmit dhe depresionit

Fëmijët e lindur nga gratë që kishin një infeksion të rëndë gjatë shtatzënisë, të tilla si sepsa, gripi ose pneumonia, tregojnë një rrezik në rritje të çrregullimit të spektrit të autizmit dhe depresionit, kanë zbuluar gjetjet e reja kërkimore....

6 March, 2019 Lexo më shumë

Shkencëtarët besojnë se do të zbulojnë pilulën që ngadalëson plakjen

Një pilulë anti-plakje mund të jetë në përfundim pasi shkencëtarët gjetën një mënyrë për të dyfishuar jetëgjatësinë e një krimbi....

6 March, 2019 Lexo më shumë

Pse mjekët po u kërkojnë prindërve të mbajnë dhëmbët e tyre të fëmijërisë

A ju kujtohet rënia e parë e dhëmbit të fëmijërisë? Për disa prej nesh, ky moment ishte i frikshëm dhe i dhimbshëm, ndërsa të tjerët morën një dhuratë të bukur....

4 March, 2019 Lexo më shumë

Shkenca: Fëmijët që kryejnë punët e shtëpisë janë më të suksesshëm

Prindërit e mirë duan që fëmijët e tyre të qëndrojnë larg çdo problemi, të jenë të suksesshëm në shkollë dhe të vazhdojnë të bëjnë gjëra të mrekullueshme....

3 March, 2019 Lexo më shumë

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Shtatzënia është një proces i magjishëm nëpër të cilin kalon thuajse çdo grua....

28 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO