Familja – Lajmi.net

Aktuale

Fëmijët nën 10 vjeç nuk duhet të posedojnë celular

Një anketë ka gjetur se shumica e prindërve besojnë se fëmijët nuk duhet të posedojnë celularë....

3 September, 2015 Lexo më shumë

Hajde përhajr! Sapo arriti helikopteri me nusen e Albanit (Foto)

Sapo ka arritur nusja në qytetin e dhëndërrit, në Ferizaj. Në këtë ceremoni spektakulare po marrin pjesë shumë qytetarë, të njohur e të panjohur, pa përjashtuar as gazetarët, transmeton lajmi.net....

28 August, 2015 Lexo më shumë

10 gjërat që duhet t’u mësojmë parashkollorëve

Parashkollorët janë krijesa të komplikuar. Janë të ëmbël dhe të parezistueshëm. Por janë dhe mjeshtra të manipulimit....

28 August, 2015 Lexo më shumë

Gjërat ‘më të çmendura’ që vjehrrat ua kanë bërë disa nuseve

HuffPost ka postuar një artikull në të cilin disa gra të divorcuara ndajnë gjërat më të çmendura që ish-vjehrrat e tyre ua kanë bërë atyre....

25 August, 2015 Lexo më shumë

Rrëqethëse: Plaku i sëmurë me kancer jeton në veturë me tre qenë (Foto)

Ndoshta mund të ju duket e pabesueshme, por kjo ndodh në një vend shumë të zhvilluar si Britania e Madhe, përkatësisht Skotlanda. Një viktimë e pashtëpi, që veç tjerash është i diagnostikuar me kancer, është i detyruar që të jetoj në veturë së bashku me tre qenët e tij....

24 August, 2015 Lexo më shumë

Vëllezërit binjak më të moshuar në botë japin këshilla për jetë të gjatë

Ngrënia me sasi të moderuar, pirja e një gote vere të mirë çdo ditë, si dhe shmangia e bredhjeve pas femrave janë sekretet e jetëgjatësisë së vëllezërve binjak më të vjetër në botë nga Belgjika, Pieter dhe Paulus Langerock, shkruan Bussines Insider, transmeton lajmi.net....

13 August, 2015 Lexo më shumë

Dasma interesante, marrin nusen nga Gjilani në Fushë-Kosovë me 40 motorë (VIDEO)

Ëndrrën e fëmijërisë, do ta bëj realitet në ditën e fundit të beqarisë....

9 August, 2015 Lexo më shumë

Fëmijët nën 10 vjeç nuk duhet të përdorin telefon celular

Psikiatri për fëmijë në spitalin psikiatrik të fëmijëve në Cleveland, Jou Osterman, thonë se duhet të informohet më shumë për rreziqet që kanë pajisjet celulare për fëmijët....

29 July, 2015 Lexo më shumë

Lesbiket mbesin shtatzënë nga i njëjti donator

Një çift i martuar lesbikesh kanë mbetur që të dyja shtatzënë nga i njëjti donator....

29 July, 2015 Lexo më shumë

Kjo është mosha ideale për t’u martuar

Një studim i ri i sugjeron njerëzve të martohen ndërmjet moshës 28 dhe 32 nëse nuk duan që me pas të divorcohen, të paktën në 5 vitet e para të martesës së tyre....

27 July, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO