Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Mushkëri të bllokuara? Konsumojini patjetër këto pije

Kujdesi për mushkëritë nënkupton përkujdesje edhe për organet e tjera me anë të të cilave funksionojmë....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Recetë natyrale për trajtimin e hemorroideve

Fiqët dhe kajsitë e thata njihen për vetitë ushqyese që kanë, përkatësisht sasisë të madhe të fibrave që posedojnë....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Mos e konsumoni portokallin sa herë që merrni këto lloj medikamentesh

E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse?...

13 March, 2019 Lexo më shumë

Përbërësit që nuk duhet t’ia shtoni sallatës nëse jeni në dietë

Sallata është pjata kryesore nëse jeni në një dietë, por nëse ju i shtoni përbërësit e gabuar jo vetëm që nuk do të humbisni kilogramët e tepërt por do të shtoni edhe më shumë peshë....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Zbulohet vaksina e cila do të trajtojë dhimbjet e artritit

Shpresa është në horizont për miliona pacientë me artrit, pasi shkencëtarët kanë gjetur një vaksinë që mund të trajtojë agoninë e tyre të përditshme....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Gjërat e “çuditshme” që i ndodhin trupit të femrës pas seksit

Shkëndija euforike që ndjeni pas seksit nuk është vetëm në mendjen tuaj … është gjithashtu e dukshme në fytyrën apo trupin tuaj....

12 March, 2019 Lexo më shumë

Provoni të mos jetoni në objekte të cilat i ka kapluar myku, ja ç’i ndodhi një gruaje

Një grua frikësohet se ajo është helmuar ngadalë nga myku në banesën e saj të vjetër, duke shkaktuar vite lodhjeje, humbje kujtese dhe humbje flokësh....

12 March, 2019 Lexo më shumë

OBSh: Ajri i ndotur është vrasës më i madh sesa duhani

Ndotja e ajrit vret gati nëntë milionë njerëz anembanë botës çdo vit - dy herë më shumë se shefat e shëndetësisë globale supozonin, ka pohuar një studim....

12 March, 2019 Lexo më shumë

Çfarë duhet të bëni nëse harroni të dilni nga shtëpia pa hedhur anti-djersë

Njerëzit mbartin cilësi, për t’i cilat i mbajmë mend gjatë....

12 March, 2019 Lexo më shumë

Mos flini me telefona afër, po ua shkaktojnë kancerin

Një studim i realizuar kohët e fundit nga Instituti Kombëtarë Shëndetësor në Britani, paralajmëron të keni kujdes nga rrezet e telefonave....

11 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO