Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Prindër kujdes, ky veprim po bën që fëmijët tuaj të rriten në mënyrën e gabuar

Në ditët e sotme të rriturit shpesh janë të zënë me punë dhe jashtë orarit zyrtar të saj....

18 April, 2019 Lexo më shumë

Burri që shtoi potencën seksuale duke nuhatur urinën e tij çdo ditë

Një mjeshtër i joga-s ka pohuar se nuhatja e urinës ia ka rregulluar përformancën seksuale atij në shtrat. ...

17 April, 2019 Lexo më shumë

Zbulohet testi i ri i gjakut, që zbulon mundësitë e rikthimit të kancerit

Një test i thjeshtë i gjakut mund të zbulojë me saktësi rrezikun e mbijetimit të kancerit të gjirit....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Përbërësit që nuk duhet t’i shtoni asnjëherë sallatës, nëse po mbani dietë

Sallata është pjata kryesore nëse jeni në një dietë, por nëse ju i shtoni përbërësit e gabuar jo vetëm që nuk do të humbisni kilogramët e tepërt por do të shtoni edhe më shumë peshë....

17 April, 2019 Lexo më shumë

Fëmijët mbi 2-vjeç nuk duhet të flenë ditën, mund të rrezikojnë shëndetin

Gjumi i pasdites, për të cilin prindërit insistojnë ta bëjnë fëmijët e tyre, mund të shkaktojë dëmtime afatgjata në shëndetin e këtyre të fundit....

17 April, 2019 Lexo më shumë

3 ushqimet që s’duhet t’i hani kurrë pas datës së skadencës

Çështja e sigurisë ushqimore është një ndër temat më të diskutuara sot për sot në industrinë e ushqimeve. ...

17 April, 2019 Lexo më shumë

Ngrënia e këtij ushqimi të ëmbël ndihmon në uljen e tensionit të gjakut

Tensioni i lartë i gjakut mund të shkaktohet duke marrë sasi të lartë të kripës në trup....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Sëmundjet që shkaktohen nëse flini më pak se pesë orë

Ekspertët thonë se më pak se pesë orë gjumë në ditë përkthehet në dëm për shëndetin tonë....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Simptomat e dehidrim që shumica e njerëzve i injorojnë

Dehidrimi është shumë më kërcënues për organizmin njerëzor sesa mendohet....

16 April, 2019 Lexo më shumë

Koha më e mirë për të kryer aktivitete fizike, sipas shkencës

Ju mund të keni lexuar shpesh për përfitimet e aktivitetit fizik në orë të ndryshme gjatë ditës, në mëngjes apo pasdite. Megjithatë, nga studimet duket se nuk ka një kohë ideale....

16 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO