Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Gjërat që shmangin rrezikun për kancer

Kanceri është sëmundje mjaft e përhapur gjatë viteve të fundit, teksa për të nuk është gjetur ende zgjidhja për shërim....

27 March, 2014 Lexo më shumë

Vendet që duhet të vizitohen para se të vdisni

Në jetë duhen bërë shumë gjëra para se të vdesim dhe padyshim që njëra nga këto gjëra është që të vizitohen disa vende të bukura që mbanë kjo botë....

26 March, 2014 Lexo më shumë

Foto për çdo ditë të 9 muajve të shtatëzanisë

Ylli i bendit McFly ka postuar një video në Youtube, ku i bënë foto çdo ditë rresht për 9 muaj gruas së tij shtatëzënë, Giovanna. Gjatë videos vërehet ndryshimi në fizikun e Giovannës, e cila shfaqej zakonisht me të brendshme të errëta dhe me barkun që i rritej çdo ditë e më shumë. Gjatë videos, […]...

25 March, 2014 Lexo më shumë

Gjërat seksi pas seksit

Pasi keni kryer një marrëdhënie seksuale ju mund të bëni disa gjëra tjera seksi pas saj, të cilat janë me të vërtetë të rëndësishme....

25 March, 2014 Lexo më shumë

Zgjidhja e re për ndaljen e gërhatjes

Nëse jeni njëri nga ata personat që gërhasin shumë kur flenë, atëherë për ju është gjetur një zgjidhje shumë e thjeshtë dhe praktike....

25 March, 2014 Lexo më shumë

Femrat i besojnë trupit kur plaken

Sipas një raporti më të ri, mësojmë se kur femrat arrijnë në moshën 60 vjeçare ndihen më me vetbesim për trupin e tyre si asnjëherë më parë....

24 March, 2014 Lexo më shumë

Ushqimet që nuk prishen edhe pas datës së skadimit

Një raport nga shkolla juridike e Harvardit dhe burimet natyrore të këshillit të mbrojtjes, kanë zbuluar disa nga ushqimet që nuk prishen edhe pas skadimit të datës së përdorimit të tyre....

24 March, 2014 Lexo më shumë

Gjërat që duhet t’i bëjnë femrat në moshën 20 vjeçare

Padyshim që mosha ndërmjet 18-20 është mosha më e mirë për një person pasi aty fillon të ndjejë kënaqësinë dhe shumë gjëra që sjell jeta....

24 March, 2014 Lexo më shumë

Aroma e formon memorien e njeriut

Studimet më të reja raportojnë se parfumet dhe aromat e ndryshme mund të formojnë bazën e disa memorieve të rëndësishme te njeriu....

24 March, 2014 Lexo më shumë

Vrapimet maratonë të mira për zemrën

Studimet më të reja na mësojnë se vrapimet e gjata apo vrapimet maratonë janë shumë të mira për zemrën, sidomos nëse këto vrapime bëhen gjatë verës....

24 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO