Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

‘Aftersex’ trend në rrjetet sociale

Si duket ‘selfie’ ka kaluar çdo kufi të mundshëm, pasi tani personat kanë filluar të publikojnë fotografi pas seksit....

1 April, 2014 Lexo më shumë

15 pyetje që duhet t’i bëni në takimin e parë

Nëse takimi i juaj i parë ju bën shumë nervoz, atëherë duhet ta dini shumë mirë se nuk jeni të vetmit që ndiheni kështu....

1 April, 2014 Lexo më shumë

Ushqimet natyrale që zbardhojnë dhëmbët

Secili nga ne dëshirojmë që të kemi dhëmbë të bardhë dhe për të arritur deri te kjo gjë ne bëjmë pothuajse gjithçka që është e mundur. ...

1 April, 2014 Lexo më shumë

Farat e lirit dhe të sojës luftojnë astmën dhe alergjinë

Nëse ju jeni duke vuajtur nga astma dhe alergjia, atëherë e dini shumë mirë sesa e vështirë është që të kontrollohen këto simptoma....

1 April, 2014 Lexo më shumë

Karrota – ushqejeni trupin me fibra

Karrota është një ushqim shumë i shëndetshëm, pasi është e pasur me fibra, të cilat e ndihmojnë në shumë aspekte trupin e njeriut....

1 April, 2014 Lexo më shumë

Personat më të predispozuar për tumor lëkure

Termi tumor përdoret për të kufizuar një rritje anormale mbi nivelin e lëkurës e cila mund të jetë me natyrë beninje (tumor jo-kanceroz) ose malinje (tumor kanceroz)....

1 April, 2014 Lexo më shumë

Erëzat natyrale ndihmojnë në kontrollimin e dhimbjeve

Njeriu gjatë jetës pëson dhimbje të ndryshme dhe shumë nga ato nuk arrinë t’i përballojë. Për këtë arsye, studimet kanë treguar se erëzat janë shumë të rëndësishme....

31 March, 2014 Lexo më shumë

Moringa – Pemë e mrekullive

Shumë nga ne as që e kemi dëgjuar këtë emër, mirëpo pema e Moringas ka burime të pabesueshme shërimi për trupin tonë....

31 March, 2014 Lexo më shumë

Luleshtrydhet ndihmojnë në shërimin e gastritit

Sëmundja e gastritit te një person mund të shkaktohet nga shumë faktorë, e sidomos nëpërmjet asaj se çfarë dërgojmë te barku i jonë....

31 March, 2014 Lexo më shumë

Martesa ul rrezikun në zemër

Njerëzit të cilët janë të martuar kanë mundësi më të vogël për të pasur sëmundje kardiovaskulare, në krahasim me ata që nuk janë të martuar ose të divorcuar....

31 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO