Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Stresi i punës i keq aq sa duhani

Qoftë për shkak të mos marrjes së rrogës apo për shkak të një shefi të padurueshëm, shumica e njerëzve vuajnë nga stresi i madh i punës....

8 September, 2015 Lexo më shumë

Flet djali i Pablo Escobar: Babai dogji 2 milionë dollarë për të ngrohur motrën time

Shtëpia ku jetonte familja e Pablo Esobarit ishte shtëpia të cilën e ëndërronte çdo fëmijë....

8 September, 2015 Lexo më shumë

Radioterapia ‘shtypë’ aftësinë natyrale të trupit për të luftuar kancerin

Radioterapia është një vegël e rëndësishme për të luftuar tumoret e lëkurës – por mund të bëhet edhe më e keqe se vetë kanceri për disa pacientë, paralajmëron një hulumtim i ri....

8 September, 2015 Lexo më shumë

Ushqimet për një zemër të shëndoshë

Sëmundjet kardiovaskulare po vrasin miliona njerëz çdo vit, kjo sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Dhe kur është fjala për ushqimin, çfarë duhet të hani që zemra juaj të jetë e shëndetshme....

8 September, 2015 Lexo më shumë

Salca e domates, receta për të shpëtuar zemrën

Kryesorja për një zemër të shëndetshme dhe të fortë është salca klasike me domate, vaj ulliri ekstra të virgjër dhe salcë me qepë apo hudhër....

7 September, 2015 Lexo më shumë

4 këshilla të mençura për dashuri në distancë

Dashuria në distancë është e dhimbshme dhe e mundimshme. Shumë pak çifte arrijnë t`i mbijetojnë distancës....

7 September, 2015 Lexo më shumë

Pse nuk duhet ta ndalni teshtimën?

Më shumë se një e treta e femrave e mban teshtimën për arsye edukate. Teshtima konsiderohet si jo elegante, veçanërisht kur je në shoqëri. Por, kjo shihet shumë gabim nga këndvështrimi mjekësor....

6 September, 2015 Lexo më shumë

Si të humbni peshë pas shtatzënisë?

Është shumë e rëndësishme për një femër që pas shtatzënisë të rikthehet në formën e mëparshme....

6 September, 2015 Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh pas puthjes së parë

Sa e sa herë na ka rastisur të shohim në filmat e Hollivudit se sa magjike është puthja e parë. Në të vërtetë është e tillë. Por ajo nuk garanton gjithmonë një fund të lumtur....

6 September, 2015 Lexo më shumë

Një sy gjumë pas drekës, ju zgjat jetën!

Një studim i ri, i prezantuar në konferencën e përvitshme të Shoqërisë Europiane të Kardiologjisë, i jep më në fund të drejtë kujtdo që nuk i reziston dëshirës për të fjetur pak, ndoshta pas drekës: mban pastër arteriet dhe zemrën....

5 September, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO