Lifestyle – Lajmi.net

Aktuale

Nëse i ndodhin këto gjëra penisit tuaj, menjëherë tek mjeku

Penisi mund të tregojë shumë për shëndetin tuaj të përgjithshëm....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Dermatologët: ‘Apple Watch’-ët, të rrezikshëm për shëndetin

Pajisjet si 'Apple Watch' dhe 'Fitbit' mund të shkaktojnë skuqje në lëkurë, ngase janë "terren i përsosur për baktere", sipas një studimi....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Kush do ta mendonte se lëvozhga e hudhrave ju ndihmon të humbisni peshë

Më poshtë ju sjellim një recetë se si mund të humbisni peshë....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Dëmtimet më të zakonshme gjatë seksit, ja si ti trajtoni

Vetvetishmëria dhe gjallëria e seksit mund të sjellin dhe incidente të çuditshme. Ndonjëherë nuk jemi të eksituar sa duhet dhe ndjejmë më shumë dhimbjen....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Gratë nuk duhet ta pinë këtë pije, rrezikojnë të vdesin më herët

Konsumi i shpeshtë i pijeve me sheqer si pijet e gazuara, pije sportive dhe lëngjet është i lidhur me një rrezik në rritje të vdekjes së parakohshme nga sëmundjet kardiovaskulare dhe, në një masë më të vogël, nga kanceri, sipas hulumtimeve të reja....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Shkencëtarët: Marihuana përmirëson jetën seksuale

Është një pohim i përbashkët midis entuziastëve të marihuanës se bima mund të nxisë epshet seksuale, madje mund të çojë në orgazma më të fuqishme....

18 March, 2019 Lexo më shumë

Udhëzimet e reja: Marrja e aspirinës çdo ditë, jo më e rekomandueshme nga mjekët

Nëse jeni një i moshuar, që kërkon mënyra për të zvogëluar rrezikun e sulmit në zemër dhe goditjes në tru, mos merrni aspirinë në baza ditore....

18 March, 2019 Lexo më shumë

A duhet ngrënë lëkura e mishit të pulës?

Lëkura e pjekur e pulës është një ndër pjesët më të shijshme për ata që preferojnë të kripurat. ...

18 March, 2019 Lexo më shumë

A e dini çfarë kuptimi kanë ëndrrat me ish-in?

Ndarjet janë faza më e vështirë në jetën e një çifti, që shpesh nuk ka fare rëndësi koha e cila kalohet larg njëri-tjetrit. ...

18 March, 2019 Lexo më shumë

Arsyet përse na del gjumi natën dhe nuk mund të flemë sërish

Të zgjohesh pas mesnate, në orën 2 apo 3 të mëngjesit, dhe mos të arrish të flesh më, është vërtetë sfilitëse. ...

18 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO