Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Liam Hemsworth po humbet miliona dollarë nga shtëpia ku dikur jetonte me Miley Cyrus

0:18 | 22 Nentor 2020

Foto: O'Connor AFF-USA

Liam Hemsworth po shet shtëpinë ku jetonte me ish partneren Miley Cyrus.

Tashmë dihet se Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus kanë qenë në qendër të vëmendjes gjatë këtyre viteve. Ata ishin së bashku për më shumë se një dekadë, u martuan dhe u divorcuan vetëm një vit më vonë. Para dy vitesh ata humbën shtëpinë e tyre në Malibu nga zjarri, shkruan Cheatsheet.

Hemsworth po shet shtëpinë që ndante me Cyrus, por ai po humbet shumë para në krahasim me sa e bleu atë, transmeton lajmi.net.

Në fund të vitit 2018, zjarret shpërthyen në Kaliforni dhe shkatërruan shumë shtëpi, por jo vetëm, Cyrus dhe Hemsworth ishin midis shumë të prekurve.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liam Hemsworth (@liamhemsworth)

Por, tashmë Hemsworth po largohet nga shtëpia në të cilën jetoi dikur me Cyrus. Yahoo vëren se prona prej 7.4 hektarësh dikur përfshinte një shtëpi në stilin e fermës së viteve 1950, një studio regjistrimi, një studio shkrimi të veçantë, një hambar, një lëndinë të madhe dhe një korridor. Hemsworth e bleu shtëpinë për 6.8 milion dollarë në 2014. Në vitin 2020, ai po i shet për 3.6 milion dollarë.

Ne nuk mund të harrojmë se në 2016 Cyrus zgjeroi pronën pasi  bleu një shtëpi më të vogël pranë saj, dhe ajo mbeti e paprekur nga zjarret. Ajo shpenzoi 2.5 milionë dollarë për 2.06 hektarë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Atëherë, ku banojnë Hemsworth dhe Cyrus tani? Sipas Elle, Hemsworth është përsëri në vendin e tij të lindjes në Australi, ai duket se ka jetuar atje gjatë pandemisë dhe është parë me të dashurën Gabriella Brooks.

Duket sikur Cyrus dhe Hemsworth janë zhvendosur plotësisht nga shtëpia e tyre së bashku me kujtimet. Sa i përket humbjes financiare, dyshohet se Hemsworth është shumë i prekur nga ajo./Lajmi.net/