Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Lewandowski ‘zgjedh’ trajnerin e Bayern

20:29 | 15 Nentor 2019

Robert Lewandowski ka dhënë mendimin e tij lidhur me atë se kush duhet të jetë trajneri i Bayern Munich.

Bayern ka ndarë rrugët me Niko Kovac, pasi kroati nuk arriti të instalonte një lojë dominuese tek bavarezët, dhe rezultatet negative i hapën derën e largimit atij.

Skuadrën në ndeshjet e fundit e udhëhoqi Flick, i cili duket se ka edhe besimin e yllit kryesorë të skuadrës, Lewandowski.

“Besoj se Hansi Flick është njeriu i duhur” ka thënë Lewa për ‘TVN24’, transmeton lajmi.net.

“Ai duhet të ketë një shans që të jetë trajneri ynë, të paktën deri në fund të sezonit” ka shtuar polaku.

“Kemi raporte të mira me të dhe taktikat e tij janë të nivelit të lartë” ishin fjalët e yllit të Bayern.

Mbetet të shihet nëse bordi drejtues i Bayern do t’i jap mundësinë Hansi Flick që ta udhëheq skuadrën këtë sezon. /Lajmi.net/