Lewandowski shpallet bindshëm golashënuesi më i mirë në Bundesligë – Lajmi.net
Lewandowski shpallet bindshëm golashënuesi më i mirë në Bundesligë
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 19:08, 12 May 2018
Robert Lewandowski është shpallur golashënuesi më i mirë i Bundesligës.

Me 29 gola të shënuara, sulmuesi polak ka fituar epitetin e golashënuesit më të mirë në kampionatin gjerman.

Lewa ka lënë pas tij Petersenin e Freiburg, që ka shënuar 15 gola.

I treti është renditur Uth i Hoffenheim.

Sigurisht që kjo garë për Lewandowskin nuk do të ishte kaq e lehtë po të mos largohej Aubameyang nga Dortmundi për t’u transferuar te Arsenal në Premierligë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO