Të Infektuar: 67.906

Të Shëruar: 59.174

Të Vdekur: 1.587

Lewandowski pas golit ndaj Lazios, hyn në histori të Ligës së Kampionëve

23:47 | 23 Shkurt 2021

Robert Lewandowski ka zhvilluar shumë formën e tij në vitet e fundit dhe konsiderohet të jetë sulmuesi më i mirë në botë për momentin.

Së fundmi, Bayern Munich kanë fituar ndeshjen në kuadër të Ligës së Kampionëve 4-1 ndaj Lazios, shkruan lajmi.net.

Edhe në këtë ndeshje, reprezentuesi i Polonisë, arriti që të lë një gjurmë në ndeshje duke shënuar golin e parë.

Kësisoj, me këtë gol të shënuar, ai ka arritur shifrën e 72 golave në Ligën e Kampionëve, duke u bërë golashënuesi i tretë më i mirë në histori të kësaj gare.

Për momentin, vetëm Lionel Messi me 119 gola dhe Cristiano Ronaldo me 134 gola janë përpara Lewa’s në listë./Lajmi.net/