L’Equipe: Ky është formacioni me lojtarët më të mirë në vitin 2018

Viti 2018 kishte ngjarje shumë të rëndësishme në futboll.

Sport

03/01/2019 12:12

Ndeshjet në liga, Liga e Kampionëve ajo e Evropës, Kampionati Botëror dhe Liga e Kombeve e karakterizuan vitin që lamë pas.

Shumë lojtarë treguan formë të lartë si në ndeshjet me klube, ashtu edhe në kombëtaret e tyre, përcjell lajmi.net.

L’Equipe ka përpiluar një formacion me lojtarët që kanë përformuar më së miri në vitin 2018.

Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi janë të përfshirë në formacion, por nuk ka vend edhe për Neymarin e Antoine Griezmann.

Më poshtë mund ta shikoni formacionin e plotë. /Lajmi.net/