Lenglet + Dest + para: Barcelona ‘All-In’ për Kounde

Barcelona është vënë pas Jules Kounde.

Sport

18/05/2022 10:30

Mbrojtësi francez i skuadrës së Sevilla, Jules Kounde është lojtari që pëlqehet nga Xavi Hernandez.

Trajneri i Barcelonës është i bindur se Kounde është partneri perfekt për Ronald Araujo, përcjell lajmi.net.

Si pasojë, skuadra është gati të nis një operacion për transferimin e lojtarit.

Meqë shuma për kartonin e tij është e madhe për t’u paguar, Barca ka një tjetër plan në mendje.

Katalanët duan të ofrojnë kartonin e Clement Lenglet, atë të Sergino Dest dhe disa para, në këmbim të kartonit të Kounde.

Francezi mbulon qendrën e mbrojtjes, por sipas nevojës mund të vendoset edhe në krah.

Përveç Barcelonës, edhe Chelsea është pas anëtarit të Sevilla. /Lajmi.net/