lajmi.net

Lëndohet Shaqiri

Lajm i keq për Bayern Munichun. Pas Thiagos, Diego Contentos, Tom Strongut, Lukas Raederit dhe Holger Badstuberit, tani, edhe Xherdan Shaqiri duhet të pushojë. Uebfaqja zyrtare e gjigantit bavarez ka njoftuar se ylli kosovar ka pësuar një tërheqje në kofshën e këmbës së djathtë në humbjen 1:0 nga Augsburg dhe për këtë arsye u desh…

Sport

05/04/2014 21:21

Lajm i keq për Bayern Munichun. Pas Thiagos, Diego Contentos, Tom Strongut, Lukas Raederit dhe Holger Badstuberit, tani, edhe Xherdan Shaqiri duhet të pushojë.

Uebfaqja zyrtare e gjigantit bavarez ka njoftuar se ylli kosovar ka pësuar një tërheqje në kofshën e këmbës së djathtë në humbjen 1:0 nga Augsburg dhe për këtë arsye u desh të zëvendësohej pas përfundimit të pjesës së parë nga trajneri Pep Guardiola.

Ende nuk është bërë e ditur periudha e saktë se sa do të mungojë ai, mirëpo gjasat që Shaqiri të jetë gati për ndeshjen e kthimit kundër Manchester Unitedit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të martën.

Për këtë duel do të mungojë edhe Bastian Schëeinsteiger dhe Javi Martinez, të suspenduar.

Lëndohet Shaqiri

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri do të mungojë për rreth dy javë për shkak të një lëndimi në kofshë që pësoi në fitoren 4:0 ndaj Freiburgut. Shaqiri shënoi dy herë në fitoren e sotme të gjigantit bavarez por u zëvendësua nga Bastian Schëeinsteiger pas një ore lojë. Uebfaqja zyrtare e Bayernit ka njoftuar se…

Sport

15/02/2014 18:31

Mesfushori i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri do të mungojë për rreth dy javë për shkak të një lëndimi në kofshë që pësoi në fitoren 4:0 ndaj Freiburgut.

Shaqiri shënoi dy herë në fitoren e sotme të gjigantit bavarez por u zëvendësua nga Bastian Schëeinsteiger pas një ore lojë.

Uebfaqja zyrtare e Bayernit ka njoftuar se reprezentuesi zviceran “do të mungojë në duelin e parë kundër Arsenalit në kuadër të fazës eliminatore të Ligës së Kampionëve të mërkurën, dhe udhëtimin tek Hannover të dielën e ardhshme në Bundesligë”.

Bayern ka mbetur pa Franck Riberyn për udhëtimin në Emirates Stadium dhe tani ka humbur edhe Shaqirin.

Mirëpo, ata të dy pritet të rikthehen për ndeshjen e kthimit në Allianz Arena më 11 mars.

LM