Lëndohet Higuain, mungon ndaj Sevillas

Lajm shumë i keq për Juventusin, para ndeshjes vendimtare ndaj Sevillas në Ligën e Kampionëve.

Sport

21/11/2016 10:44

Sulmuesi kryesor i skaudrës, Gonzalo Higuain, ka pësuar një lëndim ndaj Pescaras.

Sipas mediave italiane, argjentinasi do të mungojë në ndeshjen ndaj spanjollëve në Andaluzi, përcjellë “Lajmi.net”.

Një lajm shumë i keq ky për Massimiliano Allegrin, pasi që kampioni italian kërkon me çdo kusht fitore për të dalë në vendin e parë në grup.

Sevilla-Juventus zhvillohet nesër në mbrëmje në ora 20:45.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.