Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

10:05 | 6 Shtator 2016

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane, transmeton TCh.

Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të reja, 3.5 dhe 3.2 ballë, përkatësisht në orët 23:36 të së hënës dhe 02:18 të së martës.

Ndërkohë, një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar 49 minuta pas mesnate, në afërsi të lokalitetit Preçi, në Peruxha.

Për momentin nuk ka raportime për shembje të reja apo të lënduar.