Legjenda e bejsbollit, David Ortiz nuk ishte cak i sulmit

13:27 | 20 Qershor 2019

Foto: Reuters

Gabimi në identifikim bëri që David Ortiz të sulmohej në Republikën Domenikane më herët gjatë këtij muaji.

Sulmi ndaj ish yllit të bejsbollit David Ortiz në Republikën Domenikane më parë këtë muaj ishte një rast i një identiteti të gabuar, thonë zyrtarët, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Ish-lojtari i Boston Red Sox u qëllua në pjesën e pasme në një vend në natyrë në qytetin e tij Santo Domingo më 9 qershor.

Prokurori i përgjithshëm i shtetit dhe drejtori i policisë kombëtare të Republikës Domenikane tha se sulmuesit kishin pasur për qëllim të vrisnin një burrë tjetër të ulur në të njëjtën tryezë.

Ortiz, 43 vjeç, është shëruar në një spital në Boston.

Gruaja e tij, Tiffany Ortiz, tha në një deklaratë të martën se gjendja e tij ishte përmirësuar”. /Lajmi.net/