“Legally Blonde 3” shtyhet për një datë të re

"Legally Blonde 3" është shtyrë për vitin 2022.

ShowBiz

24/10/2020 10:01

Fansat e Elle Woods do të duhet të presin edhe pak për një tjetër film “Legally Blonde”, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

MGM njoftoi në llogarinë e saj në Twitter këtë javë se filmi po vjen, pak më vonë sesa prisnin fansat.

“Elle Woods është kthyer! Legally Blonde 3 vjen në maj 2022. Ne e mbështesim çështjen tonë”, thuhet në njoftim.

Reese Witherspoon luajti Woods më 2001  në”Legally Blonde” dhe vazhdimin e saj 2003.

Lajmi për filmin vjen vetëm një ditë pasi Witherspoon organizoi një ribashkim virtual të “Legally Blonde” me Luke Wilson, Selma Blair, Jennifer Coolidge, Holland Taylor dhe shumë të tjerë.

Gjatë bashkimit, Witherspoon u bë emocionues, duke thënë, “Nuk mund t’ju them se çfarë do të thotë për mua të shoh fytyrat tuaja. Ky ishte kolegji im. Këtu shkova në kolegj. Nuk e mbarova kolegjin, por e mbarova “Legally Blonde”.

Ne të gjithë kemi punuar së bashku dhe kemi bërë këtë film së bashku që ka frymëzuar kaq shumë të rinj.

“Është thjesht një dhuratë e tillë. Sa herë që njerëzit vijnë tek unë dhe më thonë se e duan këtë film, unë e bëj të gjithën për ju dhe e ndaj me ju”, përfundoi aktorja. /Lajmi.net/