LeBron tejkalon Nowitzkin në listën e realizatorëve, ja çfarë thotë ky i fundit – Lajmi.net
LeBron tejkalon Nowitzkin në listën e realizatorëve, ja çfarë thotë ky i fundit
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 23:57, 2 November 2018
Në ndeshjen ndaj San Antonio Spurs, LeBron James tejkaloi Dirk Nowtizkin në listën e realizatorëve.

“Mbreti” është ngjitur në pozitën e gjashtë, të lojtarëve me më së shumti pikë nga të gjitha kohërat, shkruan lajmi.net.

Gjermani Nowitzki numëronte 31187 pikë në total. LeBron James realizoi pikën e 31188 në ndeshjen ndaj Spurs.

LeBron aktualisht aktivizohet me skuadrën e LA Lakers dhe po bën punë mjaftë të mirë.

“Mbreti” me gjasë do të ngjitet shumë më lartë se pozita e gjashtë në renditje.

Nowitzki pas kësaj ndodhie është shprehur: “Është nder të tejkalohesh prej njërit nga më të mirët në histori”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO