LeBron James nuk është në top pesëshen e më të mirëve në NBA

Basketbollisti i Los Angeles Lakers, LeBron James nuk është në top pesëshen e më të mirëve në NBA. Në pritje të stinorit të ri 2022/2023, James nuk figuron më në pesëshen kryesore teksa aty janë disa emra të rinj. NBArank është rikthyer për sezonin e tij të 12-të duke numëruar mbrapsht lojtarët më të mirë…

Sport

23/09/2022 17:37

Basketbollisti i Los Angeles Lakers, LeBron James nuk është në top pesëshen e më të mirëve në NBA.

Në pritje të stinorit të ri 2022/2023, James nuk figuron më në pesëshen kryesore teksa aty janë disa emra të rinj.

NBArank është rikthyer për sezonin e tij të 12-të duke numëruar mbrapsht lojtarët më të mirë në ligë, por ylli i Lakers nuk bën pjesë.

Sipas tyre, Luka Doncic, Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokic, Joel Embiid dhe Stephen Curry janë pesë lojtarët më të mirë aktualisht, përcjell lajmi.net.

Vlen ta cekim që katër nga pesë lojtarët e lartpërmendur nuk janë amerikanë./Lajmi.net/