LeBron James dëshiron Darvin Ham si trajner të Lakers

Sport

23/05/2022 12:39

Los Angeles Lakers janë ende në kërkim të një trajneri.

Pas shkarkimit të Frank Vogli, muaj më parë Lakers ende janë në kërkim të një zëvendësuesi të tij.

Ata kanë tre opsioni për pozitën e trajnerit:

Ndihmësi i Milwaukee, Darvin Ham. ndihmësi i Golden State, Kenny Atkinson dhe ish-trajneri i Portland, Terry Stotts.

Sipas ‘The Athletic’ LeBron dëshiron që Darvin Ham të jetë trajner i tyre, përcjell lajmi.net.

James dhe Darvin kanë punuar edhe më parë së bashku, andaj mund të ndodhë një ribashkim i tyre./Lajmi.net/