LeBron dhe Ingram nuk ia dalin kundër Pelicans, vështirësohet situata për Lakers – Lajmi.net
LeBron dhe Ingram nuk ia dalin kundër Pelicans, vështirësohet situata për Lakers
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 8:51, 24 February 2019

Situata po shkon duke u vështirësuar për Los Angeles Lakers sa i përket një vendi për fazën ‘Play Off’.

Lakers janë mposhtur mbrëmë nga New Orleans Pelicans me rezultatin 128:115, shkruan lajmi.net.

Në këtë ndeshje shkëlqyen Brandon Ingram dhe si gjithmonë LeBron James, por kontributi i tyre nuk mjaftoi.

Ingram shtoi 29 pikë, 5 kërcime dhe 3 asistime, krahas mbretit James i cili regjistroi “27 pikë, 7 kërcime, 12 asistime, 1 bllokadë dhe 4 topa të vjedhur.

Pikë dyshifrore regjistruan edhe Kyle Kuzma (16) dhe JaVale McGee (10), por Lakers dështuan në fund.

Me këtë humbje ata pozicionohen në vendin e 10-të në konferencën perëndimore, me një rekord prej 29 fitoreve dhe 30 humbjeve.

Kujtojmë se për fazën ‘Play Off’ skuadra duhet të pozicionohet në vendin e tetë në tabelë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO