LDK për letrën e zyrtarëve amerikanë: Askush s’ka të drejtë të luaj me miqësinë me SHBA-të – Lajmi.net
LDK për letrën e zyrtarëve amerikanë: Askush s’ka të drejtë të luaj me miqësinë me SHBA-të
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:35, 12 February 2019
Pas letrës që zyrtarët e SHBA-ve i dërguan krerëve shtetëror të Kosovës, ka reaguar Lidhja Demokratike e Kosovës.

Sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri, përmes një postimi në Facebook, u shpreh se letra e sotme tregon se askush nuk ka të drejtë të luaj me miqësinë dhe partneritetin e SHBA-ve, raporton lajmi.net.

Sipas tij, me qeverisjen aktuale, po rrezikohet qenia e Kosovës.

Ky është postimi i plotë i Beqirit në Facebook:

Letra e sotme nga zyrtarët amerikan flet vet.
Askush nuk ka të drejtë të luaj me miqësinë dhe partneritetin me SHBA,shtetin që na shpëtoi nga zhbërja.
Me këta këta që po qeverisin po rrezikohet qenia jonë.
Qytetarët nuk janë me ju.
Kosova veq me qytetarët e saj dhe SHBA-të mund të ec përpara. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO