LDK mohon se ka thirrur mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mohuar raportimet në media se kjo parti ka thirrur mbledhje urgjente të Këshillit të Përgjithshëm.

Lajme

08/11/2017 14:23

Në meida është raportuar se pas marrëveshjes për koalicion në Prishtinë, mes Vetëvendosjes dhe AKR-së, LDK ka thirrur mbledhje urgjente.

Por, kjo pari me anë të një njoftimi ka mohuar se është duke u mbajtur një mbledhje e tillë.

“Lidhja Demokratike e Kosovës njofton të gjitha mediet se nuk është duke u mbajtur Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së dhe çdo lajm për këtë ngjarje është i pa vërtetë”, thuhet në reagim./Lajmi.net/