Lazio e nxjerrë në shitje Hysaj

Lazio e nxjerrë në shitje lojtarin e kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj.

Sport

12/06/2022 11:50

Koha e Hysaj te Lazio mund të jetë më e shkurtë nga sa ishte paraparë, pasi klubi italian kanë vendosur ta shesin atë.

Sipas ‘Corrier dello Sport’ Lazio e ka vendosur ta nxjerrë në treg shqiptarin, përcjell lajmi.net.

Sipas lajmeve që po qarkullojnë në Itali, thuhet se lojtari ka oferta nga Anglia, Gjermania dhe Spanja.

Hysaj u transferua te Lazio si një lojtar i lirë vitin e kaluar, pasi i skadoi kontrata me Napolin./Lajmi.net/