Lautaro: Jap gjithçka për këtë fanelë, shpresoj të jem simboli i Interit në të ardhmen

23:31 | 27 Nentor 2021

Lautaro Martinez feston rikthimin e tij për të kthyer një penallti në fitoren 2-0 si mysafir ndaj Venezias. “Shpresoj të jem simboli i Interit në të ardhmen.

Reprezentuesi argjentinas vulosi rezultatin në shtesë në “Stadio Penzo” pas një goditjeje nga Hakan Calhanoglu nga cepi i zonës.

“Ne kemi ndjesi pozitive, kjo ishte një lojë e vështirë, binte shi dhe hera ime e parë në këtë stadium”, tha Lautaro Martinez për ‘Sky Sport Italia’.

“Ne jemi të kënaqur që marrim tre pikët dhe është shumë e rëndësishme që të vazhdojmë të ngjitemi në tabelë, duke gjetur qëndrueshmëri në rezultatet tona”.

Ka qenë një javë e jashtëzakonshme për Interin, i cili mundi liderin e Serisë A, Napolin, siguroi vendin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve pas një dekade larg dhe më pas mori këtë fitore në Venezia.

“Duhet të vazhdojmë kështu. Duhet ta bëjmë hap pas hapi, sepse pas shumë vitesh po përparojmë në Ligën e Kampionëve pavarësisht një fillimi të vështirë. Tani po gjejmë pjekurinë dhe durimin në çdo lojë.”

Ky ishte kthimi i tij në konvertimin e një penalltie pasi e pa atë të shpëtuar në Derbin e Milanit.

“Është normale, kur bën një gabim, të dhemb, por këto gjëra ndodhin. Ju humbisni penallti vetëm nëse jeni të përgatitur për t’i kryer ato.”

Lautaro Martinez së fundmi nënshkroi një kontratë të re me Interin dhe u pyet nëse dëshiron të jetë simboli i klubit në të ardhmen.

“Shpresoj të jem simboli i Interit në të ardhmen. Kam ardhur këtu në 2018, jap gjithçka për këtë fanellë, ne kemi simbolin e Scudetto-s në gjoks tani dhe duhet të vazhdojmë ta mbrojmë atë”, ka përfunduar sulmuesi argjentinas. /Lajmi.net/