“Laureatët e Vitit”, këta janë sportistët më të mirë – Lajmi.net
“Laureatët e Vitit”, këta janë sportistët më të mirë
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 23:16, 14 March 2018
Majlinda Kelmendi dhe Herolind Nishevci janë shpallur “mbretëresha” dhe “mbreti” i sportit kosovar.

Ata janë shpallur sportistët më të mirë të vitit që kemi lënë pas me sukseset e tyre në xhudo respektivisht në karate.

Ndërsa trajneri më i mirë edhe këtë vit u shpall Driton Kuka i cili po korr suksese të vazhdueshme me xhudistët e tij.

Më poshtë janë edhe çmimet tjera që janë ndarë në mbrëmjen e sotme:

Shpresat olimpike të vitit: Shpat Zeka, Donjeta Sadiku dhe Laura Fazliu

Kombetarja e vitit: Hendboll Femrat

Çmimi special – Nora Gjakova

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO