Largimi i kushtueshëm

Robbie Williams ka zbuluar se i ka kushtuar 1,5 milionë funte për ta lënë grupin ‘Take That’ në vitin 1995, më shumë se që kishte fituar për pesë vjet sa ishte pjesë e këtij grupi. Këngëtari 39 vjeçar, i cili iu bashkua këngëtarëve Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange e Mark Owen tri vjet më…

ShowBiz

12/11/2013 14:30

Robbie Williams ka zbuluar se i ka kushtuar 1,5 milionë funte për ta lënë grupin ‘Take That’ në vitin 1995, më shumë se që kishte fituar për pesë vjet sa ishte pjesë e këtij grupi.

Këngëtari 39 vjeçar, i cili iu bashkua këngëtarëve Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange e Mark Owen tri vjet më parë për albumin e tyre të gjashtë, ishte detyruar ta paguante një shumë mjaft të lartë, për ta shkëputur para kohe kontratën.

U ndamë në errësirë, jeta ndarje ka…

 

“Për arsye të ndryshme, unë nuk mund të vazhdoja, sepse njerëz të caktuar dëshironin të përfitonin nga unë dhe të bënin para. Ishte mjaft e nevojshme për mua që ta shkëpusja kontratën dhe të largohesha nga ajo kompani e incizimit. Mendoj se kam fituar një milion, aty diku, në ‘Take That’ dhe më kushtoi një milion e gjysmë që të largohesha. Kështu që u desh të largohesha nga grupi me -500 mijë funte”, tha këngëtari britanik për BBC Radio 4’s Mastertapes.

Robbie ka folur edhe për momentin e largimit nga grupi, duke treguar se anëtarët tjerë të grupit nuk e kishin pritur mirë lajmin. Nga ajo kohë, Williams është bërë njëri prej këngëtarëve më të famshëm dhe më të dashur në botë.

Frizurat dhe farmerkat në plan të parë.