Lamtumirë Real Madrid, transferohet në Milan (FOTO)

Milan pret një përforcim të madh nga Real Madrid.

Merkato

23/11/2016 09:06

Milan është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Real Madridit, Mateo Kovacic.

E përditshmja italiane “La Repubblica” ka njoftuar se “Rossonerët” kanë identifikuar reprezentuesin kroat si përforcimin e nevojshëm në “San Siro”.

Kovacic nuk është titullar i rregullt në ekipin e “Los Blancos”, përcjell “Lajmi.net”.

Andaj, Milan është i gatshëm t’i ofrojë mundësinë e rikthimit në Serie A, ku ai kishte luajtur për rivalin e qytetit, Inter.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.