Lamtumirë Barcelona, Rakitic në Premierligë

11:24 | 9 Janar 2018

Ivan Rakitic mund të largohet nga Barcelona, për ‘faj’ të Philippe Coutinhos.

Ivan Rakitic mund të largohet nga Barcelona, pas ardhjes së Philippe Coutinhos.

Mediat spanjolle parashikojnë largimin e mesfushorit kroat, i kërkuar nga Chelsea dhe Arsenal në Premierligë.

Coutinho mund të luajë edhe në rol më të tërhequr duke rrezikuar statusin e titullarit për Rakiticin. /Lajmi.net/