LajmiVOX – Lajmi.net

Aktuale

LajmiVOX: Tregu i gjelbër në gjendje të mjerë, Shpend Ahmeti nuk e mbajti premtimin (Video)

Tregu kryesor i pemëve dhe perimeve në Prishtinë, që njihet si Tregu i Gjelbër i Prishtinës, gjendet afër RTK-së, është në gjendje të mjerueshme....

31 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Sjelljet e deputetëve të Kuvendit të Kosovës në sytë e qytetarëve (Video)

Situatat e pa këndshme  të diskutimeve dje ndodhën në seancën e jashtëzakonshme për vlerat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës....

28 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Të gjithë anëtarët e familjes janë trashëgimtarë të barabartë (Video)

Vajzat në Kosovë, në shumicën e rasteve, nuk e gëzojnë të drejtën e trashëgimisë familjare, pasi pasuria e familjes ndahet në mënyrë të barabartë vetëm mes meshkujve të familjes....

27 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët i vlerësojnë të padrejtë dënimet e ish-ushtarëve të UÇK-së (Video)

Gjykata e Apelit tashmë ka vendosur për fatin e të akuzuarve të grupit “Drenica ”,në të cilat raste ish-udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë dënuar nga Gjykata Themelore e Mitrovicës me gjithsej 65 vjet burg për vrasje, rrahje e tortura ndaj civilëve gjatë luftës....

26 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët rrezikohen në rrugën më të avancuar në Prishtinë (Video)

Në rrugën më të avancuar në kryeqytet, e cila është ndërtuar së fundmi, qytetarët rrezikohen gjatë kalimit të saj...

25 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët kërkojnë zgjedhje të parakohshme (Video)

Deri tash ishin partitë opozitare ato që kërkuan që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Por këtyre ditëve kemi dëgjuar edhe deklarata të krerëve të dy partive në pushtët se vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme....

24 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Flasin qytetarët – “Më shumë punë e më pak festa” (Video)

Kosova është i vetmi vend në rajon që ka shumë festa zyrtare....

21 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Mendimi i qytetarëve për vetëvrasjet në Kosovë (Video)

Janë të shumta shkaqet që po rrisin vetëvrasjet, e një gjë e tillë po ndodh edhe në vendin tonë në Kosovë. ...

20 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: ‘Termokosi’, disa qytetarë i ngrohë shumë e disa i mërdhinë (Video)

Ngrohtorja e qytetit “Termokos” ka filluar sezonin e ngrohjes ashtu siç ishte paraparë më 15 tetor....

19 October, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Si ndjehen qytetarët, kosovar apo shqiptar? (Video)

Ditëve të fundit është duke u zhvilluar një debate i ashpër për kombësinë shqiptare apo kosovare....

18 October, 2016 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO