LajmiVOX – Lajmi.net

Aktuale

LajmiVOX: Ja sa i besojnë qytetarët sistemit të drejtësisë (Video)

Sistemi i drejtësisë në Kosovë ka shumë kohë që e ka humbur besimin nga qytetarët e saj....

22 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Veturat në trotuare, këmbësorët në rrugë (Video)

Një gjendje e tillë në qytetin e Prishtinës është tash e sa vite, por si duket ndryshimet ende nuk kanë ardhur. ...

19 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët flasin për rastin e arsimtares me shami në Malishevë (Video)

Fatmire Bujupi, është kjo arsimtarja nga shkolla fillore “Visar Krasniqi” në Drenoc të Malishevës. ...

16 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët shprehën të lumtur me marrëveshjen për kodin e ri telefonik të Kosovës (Video)

Kosova tashmë është bërë me kod telefonik +383, kjo si pjesë e marrëveshjes me Serbinë në dialogun Kosovë-Serbi. ...

14 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët thonë se pengesë kryesore për lëvizjen e lirë është korrupsioni (Video)

Dy kushtet, që po e pengojnë që kosovarët të lëvizin pa viza janë lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, si dhe të ratifikimi i demarkacioni me Malin e Zi....

12 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët akuzojnë institucionet se s’po bëjnë mjaftueshëm për të pagjeturit (Video)

Në Kosovë edhe pas 17 viteve të pasluftës ende vazhdojnë të jenë 1670 persona të zhdukur nga lufta e fundit....

10 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Zgjedhja e Trumpit president, nuk mirëpritet nga kosovarët (Video)

Në Kosovë, fitorja e republikanit Donald Trump nuk ju pëlqeu shumë kosovarëve. Ata në forma të ndryshme, kanë shprehur pakënaqësitë e tyre. Fitorja e Trumpit ka hidhëruar shumë njerëz, ata këtë pakënaqësi nuk kanë hezituar ta shprehin edhe nëpër postime në rrjetet sociale....

9 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët ankohen për fryrje të faturave nga KEDS-i (Video)

KEDS-i ka fryrë  faturat e rrymës për muajin tetor. Të paktën kështu thonë qytetarët për LajmiVOX. Sipas tyre, me gjithë shfrytëzimin e paktë të rrymës gjatë këtij muaji, faturat u kanë ardhur shumëfish më shtrenjtë se muajve të kaluar....

3 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Mungesa e parkingjeve në kryeqytet, irriton banorët (Video)

Prishtina kryeqyteti i Kosovës, qyteti më i populluar në Kosovë ka mungesë të parkingjeve. Mungesa e parkingjeve në kryeqytet jo vetëm që shkakton kaos në komunikacion, por kjo po ua pamundëson edhe lëvizjen e lirë këmbësorëve....

2 November, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët i quajnë të papranueshme arrestimet në Serbi

Për një periudhë të shkurtër janë arrestuar dy persona nga Serbia. Nehat Thaçi, drejtor i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, është arrestuar para një muaji. Ndërsa dje është arrestuar Hilmi Kelmendi, me akuzën për krime lufte. ...

1 November, 2016 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO