LajmiVOX/ Kosovarët nuk janë të sigurt se do ta kenë përkrahjen e Donald Trumpit (Video) – Lajmi.net
LajmiVOX/ Kosovarët nuk janë të sigurt se do ta kenë përkrahjen e Donald Trumpit (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeLajmiVOXNacionalePolitikë 9:30, 21 January 2017
Kanë mbetur pothuajse edhe pak orë deri në inaugurimin e republikanit, Donald Trump president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Pas zgjedhjes së tij si president të SHBA-ve, në Kosovë është ngjallur frika se përkrahja e Amerikës nuk do të jetë e njëjtë.

Për rubrikën LajmiVOX, qytetarët janë shprehur “të turbullt” rreth vazhdimit të përkrahjes nga administrata Trump.

Mirëpo ata besojnë se nuk do të ketë ndryshime edhe aq të mëdha.

“Këtë e dinë vetëm administrata e tij”, ka thënë një qytetar.

“Varet prej senatit Trumpi nuk mundet me ndërmarrë diçka të tillë krejt tjetërkush merret”, është shprehur një tjetër.

“Ai emrin nuk e ka për me përkrah Kosovën, as vendin e vet as kërkon”

“Po normal që e përkrahin pa ata na s’kem të gjallë”, ka thënë një qytetar tjetër./Lajmi.net/

 

 

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO