LajmiVOX: A janë të kënaqur prishtinasit me furnizim me rrymë (Video) – Lajmi.net
LajmiVOX: A janë të kënaqur prishtinasit me furnizim me rrymë (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeLajmiVOX 19:10, 10 January 2017
Si pasojë e motit të ligë janë shkaktuar prishje në rrjetin elektrik pothuajse në gjithë vendin.

Këtë mungesë të energjisë elektrike KEDS e ka arsyetuar duke thënë se ka pasur prishje në Termocentrale, raporton lajmi.net.

Ndërsa zyrtarë të KEK-ut kanë deklaruar se për shkak të rritjes së kërkesës, kosnumatorët mund të ballafaqohen me reduktime.

Për rubrikën LajmiVOX, shumica e prishtinasve janë shprehur të kënaqur me furnizimin e energjisë.

“Po kemi rrymë nuk na ndalet, ndoshta pse jemi në zonën e qeveritarëve”, është shprehur një qytetar.

Se sa e paguajnë rrymën dhe sa janë të kënaqur qytetarët tjerë me furnizimin e energjisë, kuptojeni në videon e mëposhtme të përgatitur nga lajmi.net.

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO