Mësohet nëse Ronaldo do të luajë kundër Barcelonës

Cristiano Ronaldo nuk është shëruar nga COVID-19, dhe nuk do të mund të paraqitet në ndeshjen e nesërme mes Juventusit dhe Barcelonës, në kuadër të xhiros së dytë të Ligës së Kampionëve.

Sport

27/10/2020 20:29

Tifozët e futbollit nuk do të kenë mundësinë ta shohin përballjen e shumëpritur mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit të mërkurën mbrëma, shkruan lajmi.net.

Gazetari Goal.com për Juventusin, Romeo Argesti, ka njoftuar se Ronaldo do të mungojë kundër Barcelonës.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk është shëruar ende nga COVID-19.

Ronaldo kishte dalë pozitiv në COVID-19 para dy jave në grumbullim te Portugalia, dhe ende nuk ka arritur të shërohet./Lajmi.net/