Lajmërohet në emrin e Daddy Yankee! Vjedh bizhuteritë me vlerë 2 milionë dollarëshe

22:25 | 10 Gusht 2018

Këngëtari i hitit të madh ‘Despacito” ka rënë pre e një kurthi të organizuar nga një djalë që u paraqit si ai.

Thuhet se Yankees i është grabitur bizhuteri me vlerë prej 2.3 milionë dollarë pasi një njeri është paraqitur si ai dhe i kishte kërkuar stafit të hotelit në Spanjë të hapnin kasafortën në dhomën e këngëtarit, shkruan tmz transmeton lajmi net.

Një përfaqësues i Daddy Yankee konfirmon se incidenti ka ndodhur kur reperi ishte jashtë hotelit në Valencia, Spanjë kur një burrë që pretendonte të ishte Yankee, hyri në dhomën e tij të hotelit.

Sipas raporteve lokale, Daddy Yankee i rremë pyeti një anëtar të stafit të hotelit që ta hapte dhomën e Yankee-së dhe anëtari i stafit ishte i detyruar.

Daddy Yankee – emri i vërtetë Ramón Luis Ayala Rodríguez – shkëlqen në shkëmbinj zinxhirësh të mëdhenj ari dhe diamante dhe raportet thonë se kjo është pikërisht ajo që u shkarkua nga dhoma e tij e hotelit në Valencia së bashku me rreth 2.500 dollarë në para të gatshme.

Policët njoftuan se po përpiqen të marrin duart mbi pamjet e mbikqyrjes së hotelit për të ndihmuar në identifikimin e të dyshuarit./Lajmi.net/