Sociale – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Kërkon lëmoshë duke qarë me zë të lartë i shtrirë në sheshet e Prishtinës

Numri i njerëzve që kërkojnë lëmoshë në sheshet e Prishtinës është i madh....

15 March, 2019 Lexo më shumë

Merr fund i ftohti, nga sot ndryshojnë temperaturat

Ditët e ftohta në vendin tonë kanë marrë fund. ...

15 March, 2019 Lexo më shumë

Mogherini u ofron mbështetje të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Njëra ndër gratë e cila ka qenë viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës nga forcat serbe, Vasfije Krasniqi është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini....

12 March, 2019 Lexo më shumë

Rikthehet bora, këto janë temperaturat për sot

Bora është rikthyer mbi vendin tonë. ...

12 March, 2019 Lexo më shumë

Braktiset fshati, shkolla mbetet me 6 nxënës

Rrugët vështirë të kalueshme e mungesa e njerëzve është e pranishme për kohë të gjatë. Megjithatë 25 kilometra nga qendra e Mitrovicës, shihet se larg nga qyteti, edhe aty ka jetë....

8 March, 2019 Lexo më shumë

Limaj: Simbolika “Heroinat” u takon të gjitha nënave në Kosovë

Zv.Kryeminisri i Kosovës, Famir Limaj, sot me rastin e ditës së gruas 8 Marsin, ka vendosur lule para memorialit “Heroinat” në Prishtinë....

8 March, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj uron nënat dhe gratë kosovare për 8 mars

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar gjithë gratë dhe nënat kosovare për Ditën e 8 Marsit....

8 March, 2019 Lexo më shumë

I riu nga Istogu bën thirrje: Më ndihmoni të sigurojë terapinë, kam dhimbje të papërballueshme

Ardian Maraj nga Vrella e Istogut vuan nga “Neuralgia Perstens Thoracis”. ...

7 March, 2019 Lexo më shumë

Kardinali ndërron kapelen me plisin e një fëmije shqiptar në New York

Mijëra besimtar katolik shqiptarë të zones se Tri-Shteshit, (Nju Jorkut, Nju Xhersit dhe Kenektikët), pritën të dielën Eminencën e Tij, Cardinal Timothy Dolan, i cili është një prelat kardinal amerikan i Kishës Katolike, i emëruar nga Papa Benedikti XVI, dhe shërben si arqipeshkvi i dhjetë i Nju Jorkut ne Katedralen San Patrik ne Manhattan – NYC....

5 March, 2019 Lexo më shumë

Trajtimi i ngacmimeve dhe abuzimeve seksuale

Kohëve të fundit, shoqëria në Kosovë është përfshirë nga një sërë krizash sociale për të cilat mund të thuhet që po e degradojnë edhe jetën e përditshme....

3 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO