Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Peticion i kosovarëve drejt OKB-së për hetimin e përdhunimeve

Gratë e dhunuara gjatë luftës në Kosovë nuk janë përfshirë në raportin global të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, raport ky që del për ndodhitë në shtete të ndryshme të botës....

7 July, 2014 Lexo më shumë

Serbia prinë për numrin e azilkërkuesve në rajon

Edhe këtë vit, Serbia zë vendin e parë për numrin e kërkesave për azil në shtetet e BE-së. Ndërsa, numri i azilkërkuesve nga Ballkani, është më i madh se i atyre nga Siria. ...

7 July, 2014 Lexo më shumë

Ja kush është manekini i parë kosovar (Video)

Manekenizmi profesion i vajzave dhe djemve të pashëm, nuk është se ka ndonjë histori të bujshme në Kosovë. Por një banorë 74 vjeçar nga Vitia, pretendon se është manekini i parë në Kosovë. ...

5 July, 2014 Lexo më shumë

Dhjetëra vajza nga Shqipëria, në Rashkë që të njihen me djem serbë

Agjencionet “Merli 2008″ nga Shkodra dhe ‘Stara Rashka’ nga Beogradi kanë organizuar gjatë festës së Vidovdanit një udhëtim për dhjetëra vajza nga rajone të ndryshme të Shqipërisë, të cilat kishin mbërritur në krahinën e Rashkës, në trekufirin Serbi – Mali i Zi – Republika Srpska me qëllim që të njihen me djem të pamartuar serbë nga kjo trevë....

4 July, 2014 Lexo më shumë

Profesorët tallen me ligjin, mbajnë nga dy vende pune primare

Auditori i Përgjithshëm i Kosovës  vetëm sa e ka forcuar deklaratën e shumë njerëzve që në vazhdimësi kanë ngritur zërin se disa profesorë të Universitetit të Prishtinës mbajnë disa vende pune dhe ajo çka është absurde, ata dy vende pune i kanë paraqitur si primare....

4 July, 2014 Lexo më shumë

Rryma merr jetën e një 12 vjeçari në Rahovec

Një 12 vjeçar nga Rahoveci ka humbur jetën për shkak të kontaktit me energji elektrike. Sipas dëshmitarëve thuhet se viktima posa e kishte prekur dorezën e derës së banjës ishte goditur për vdekje....

3 July, 2014 Lexo më shumë

Lirohet nga QKUK drejtori në Komunën e Obiliqit

Agim Spahiu, Drejtori i Arsimit në Komunën e Obiliqit i cili ishte sulmuar ne zyrën e tij, kishte pësuar gërvishtje dhe lëndime trupore, bëjnë të ditur në QKUK....

3 July, 2014 Lexo më shumë

Thaçi i bën 250 mijë ‘like’ në FB

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, ka falënderuar fansat e tij në rrjetin social Facebook, duke bërë të ditur se sot i janë bërë 250 mijë “like” në profilin e tij....

3 July, 2014 Lexo më shumë

“Fluturuesit spanjoll”, ilegalisht nëpër barnatoret e Kosovës

Në barnatoret e Kosovës me lehtësinë mund të bihet “Spanish Sex Drops D8”, që janë stimulues femëror seksual e që blihen kryesisht nga meshkujt, që duan të abuzojnë seksualisht me femrat, të cilat nën ndikimin e këtyre pikave hidhen lehtë në shtratin e abuzuesve....

3 July, 2014 Lexo më shumë

Fyerja e Skënderbeut i çoi në burg (Video)

Jeton Vërbani dhe Arben Berisha nga Kaçaniku janë arrestuar të martën nga Policia e Kosovës dhe janë dërguar në mbajtje për 48 orësh. ...

2 July, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO