Sociale – Lajmi.net

Aktuale

14-vjeçarja nga Fushë Kosova u bë nënë

Një vajzë 14 vjeçare sot ka sjellë në jetë foshnjen e saj të parë, në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). ...

28 February, 2019 Lexo më shumë

Gjashtëvjeçarja Leonida Salihi ka nevojë për ndihmën tuaj

Gjashtëvjeçarja Leonida Salihi ka nevojë për ndihmën e njerëzve vullnetmirë. ...

27 February, 2019 Lexo më shumë

Latifi: Kërkim falja e Naim Abazit, efekti brutal i linçimit publik

Ditë më parë, Naim Abazi në një intervistë për emisionin ‘Mirage’ ka folur rreth organizatës ‘Jetimat e Ballkanit’ dhe Halil Kastratit i cili është menaxher i kësaj organizate....

26 February, 2019 Lexo më shumë

Largohen rrethojat te stacioni i autobusëve

Shpend Ahmeti, ka njoftuar sot janë duke i larguar këto rrethoja që sipas tij janë të panevojshme dhe të paarsyeshme. ...

26 February, 2019 Lexo më shumë

Kryetari i Deçanit ngushëllon familjen e të riut që humbi jetën në Zvicër

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj ka ngushëlluar familjen Alaj pas vdekjes në një aksident trafiku në Zvicër të të riut, Rrustem Alaj....

26 February, 2019 Lexo më shumë

30 vite pa dritën e syve

E imagjinoni dot jetën në errësirë për më shumë se 30 vite? Kjo është gjendja e familjes Hoxha, në fshatin Gjyralë të Cerrikut....

25 February, 2019 Lexo më shumë

Vishuni trash, këto janë temperaturat sot në Kosovë

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme në Kosovë. ...

25 February, 2019 Lexo më shumë

‘Zhduket’ dielli, nga sot ndryshojnë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të ketë ndryshim të temperaturave për dallim nga ditët e fundit. ...

22 February, 2019 Lexo më shumë

​UP mban mbledhje komemorative për akademik Idriz Ajetin

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot mban mbledhje komemorative pas ndarjes nga jeta të akademik Idriz Ajetit....

19 February, 2019 Lexo më shumë

Pa lejen e Komunës, BIK-u synon të fillojë ndërtimin e ‘Xhamisë Qendrore’

Në tetor të vitit 2012 u vunë themelet për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë, por tani, janë bërë më shumë se 6 vite e ndërtimi i saj ende nuk ka filluar....

16 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO