Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Greta Koçi: Rama nuk është kryeministri im, ka lënë popullin pa bukë (Video)

Këngëtarja dhe ish kryetarja e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Greta Koçi ka marrë pjesë në protestën e organizuar nga të rinjtë e këtij forumi....

21 December, 2015 Lexo më shumë

PD protestë kundër qeverisë, të rinjtë hedhin tymuese

Mbështetës të rinj dhe simpatizantë të Partia Demokratike kanë nisur sot protestën e radhës kundër qeverisë....

21 December, 2015 Lexo më shumë

PD në protestë e Rama në Izrael

Sikundër është paralajmëruar, për pak do të startojë protesta e PD ndërsa mësohet se kryeministri nuk ndodhet në Shqipëri....

21 December, 2015 Lexo më shumë

Serbia pretendon anëtarësimin në BE më 2020, a do të përfitojë nga kjo edhe Kosova

Ministrja serbe e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihajlloviq ka thënë se Serbia ka marrë rrugën drejt integrimit në Bashkimin Evropian, dhe më 2020 pretendohet që të bëhet anëtare e unionit të shteteve evropiane. ...

21 December, 2015 Lexo më shumë

PD proteston sot përpara Parlamentit kundër qeverisë

Partia Demokratike do të zhvillojë sot protestën e radhës. Kjo është protesta e 3 e opozitës brenda një harku kohor prej 2 javësh që prej protestës së 8 dhjetorit përpara kryeministrisë dhe asaj të 17 dhjetorit përpara Parlamentit....

21 December, 2015 Lexo më shumë

The Independent: Liqeni i Ohrit po zhduket

Liqeni më i vjetër në Evropë është në rrezik për t’u zhdukur. Restorantet moderne, plazhet e improvizuara, shtëpitë buzë bregut të tij po e shkatërrojnë Liqenin e Ohrit, shkruan The Independent....

20 December, 2015 Lexo më shumë

Fotografia e viktimës në Durrës (Foto)

Kjo foto është bërë vetëm pak minuta pas atentatit ne afërsi te portit ku u vra shtetasi i identifikuar Ervin Kodra dhe shoku i tij nga Vlora, Endri Caushaj....

20 December, 2015 Lexo më shumë

Të vrarët në Durrës ishin dy djem të rinj, identifikohet njëri prej tyre

Dëshmitarë të ngjarjes thanë se makina u qëllua me breshëri armësh, ndërsa ishte në lëvizje. Shoferi është qëlluar nga plumbat dhe pas kësaj makina ka vazhduar të eci derisa doli nga rruga dhe u përplas me një makinë tjetër, në anë të një lokali....

20 December, 2015 Lexo më shumë

Të shtëna me armë zjarri tek Porti i Durrësit, dyshohet për dy viktima

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në orët e mbrëmjes së kësaj të diele pranë Portit të Durrës....

20 December, 2015 Lexo më shumë

Pasuria marramendëse e Ambasadores shqiptare në SHBA (Foto)

Ambasadorja shqiptare në SHBA, Floreta Luli Faber, është vënë në qendër të diskutimeve në portalet online të komuniteteve të diasporës shqiptare. Shkak është bërë pasuria e saj, që konsiderohet si marramendëse....

20 December, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO