Politikë – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Hoxhaj: Ngritja dhe zhvillimi i PDK-së është ngritje dhe zhvillim i Kosovës

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se sot kanë mbajtur kuvendin zgjedhor në Gjakovë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Hoti për të kthyerit nga Siria: E kemi obligim t’i ofrojmë një ardhmëri më të mirë

Avdullah Hoti, kryetari i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se institucionet e Kosovës duhet të bëjnë gjithçka për të kthyerit nga Siria....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Pacolli falënderon SHBA-të për kthimin e kosovarëve nga Siria

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se i është mirënjohës SHBA-së për bashkëpunimin që ka treguar për kthimin e 110 kosovarëve nga Siria....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Kujdes me gratë e kthyera, disa prej tyre kanë luftuar përkrah ISIS-it, thotë Xharra

Pas riatdhesimit të 110 shtetasve kosovarë nga Siria, shumica prej tyre gra dhe fëmijë, ka reaguar gazetarja Arbana Xharra e cila ka thënë se kjo nismë duhet të përshëndetet, mirëpo sipas saj, jo të gjitha gratë e riatdhesuara kanë qenë viktima të ideologjive të caktuara. ...

20 April, 2019 Lexo më shumë

Abelard Tahiri: Pas një pune të koordinuar arritëm t’i kthejmë 110 qytetarë nga Siria

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se pas një pune jashtëzakonisht të koordinuar dhe me mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është mundësuar kthimi i 110 qytetarëve nga zonat e luftës në Siri, pjesa më e madhe të cilëve ishin fëmijë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Ismaili përgëzon Tahirin për kthimin e 110 personave nga Siria në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka përgëzuar ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahirin për kthimin e 110 personave nga Siria në Kosovë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Fisinik Ismaili reagon ndaj Nasim Haradinajn dhe Milaim Zekës

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Fisnik Ismaili ka reaguar ndaj disa deklratave të Nasim Haradinajt dhe Milaim Zekës, lidhur me Betëjn e Koshares. ...

20 April, 2019 Lexo më shumë

Thaçi e quan kryevepër autostradën Prishtinë-Shkup, me urën më të gjatë në rajon

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka postuar një fotografi nga autostrada Prishtinë-Shkup....

20 April, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj në Rugovë: Ata që thonë se e kemi falë Çakorrin janë rrenca

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në akademinë përkujtimore me rastin e 20-vjetorit të rënies së dëshmorëve të Brigadës 136 “Rugova” në Rugovë....

20 April, 2019 Lexo më shumë

OSBE: Asistencë teknike për zgjedhjet në veri të Kosovës

Dy subjekte politike shqiptare dhe një serb kanë aplikuar për të marrë pjesë në zgjedhjet në veri të Kosovës. Misioni i OSBE-së do të ofrojë asistencë teknike për këto zgjedhje për shkak të rrethanave politike në veri....

20 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO