Politikë – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Daçiq takohet me përfaqësuesit e partisë së tij në Kosovë, vazhdon me politikë destruktive

Presidenti i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq, foli me përfaqësuesit e kësaj partie në Kosovë dhe për funksionimin e siç e quan ai vetëqeverisjeve lokale, kujdesit shëndetësor, arsimit dhe çështje të tjera....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Qëndron Kastrati: PSD u tregua e guximshme me përfshirjen në dialog, LDK dhe VV po mendojnë elektoralisht

Qëndron Kastrati, Kryetar i Kamenicës dhe nënkryetar i PSD-së, ka deklaruar se partia prej nga vjen po shfaqë një opozitarizëm më ndryshe, është më konstruktive....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Hoxhaj mirëpret lajmin për emërimin e Nuncit të ri Apostolik për Kosovën nga Papa Françesku

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar në lidhje me emërimin e Nuncit të ri Apostolik për Kosovën, nga Papa Francesku, ngjarje kjo që ndodhi sot në Vatikan....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Abdixhiku: Në Kosovën e PAN-it, 200 milionë euro të shpërdoruara për një vit e gjysmë

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku  thotë  se për një vit e gjysmë qeverisja aktuale ka shpërdoruar afër 200 milionë euro....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Beqiri – kandidatëve të LDK-së për kryetar të partisë: Nuk duhet bërë luftë e paskrupullt brenda partisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ka thënë se gara për të parin e kësaj partie duhet të bëhet në mënyrë të dinjitetshme dhe jo të ketë luftë të paskrupullt brenda saj....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Skepticizëm për një marrëveshje Kosovë-Serbi brenda vitit 2019

Autoritetet e Kosovës dhe ato të Serbisë, vazhdojnë të deklarojnë vullnetin e tyre për dialog ndërmjet dy vendeve, si një proces që do të mundësonte arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse, por qëndrimet e skajshme të palëve dhe zhvillimet në skenat politike të të dyja vendeve, forcojnë dilemat nëse një marrëveshje eventuale mund të arrihet brenda vitit 2019, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike, në Kosovë dhe në Serbi....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Haradinaj: Nuk ka të dhëna që Maxhuni ka bërë shkelje për deportimin e ‘Gylenistëve’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për deoprtimin e ‘Gylenistëve’ nga Kosova. ...

19 March, 2019 Lexo më shumë

‘Heqja e vizave këtë vit, e pamundur’

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se në takimet që ka zhvilluar në vende të ndryshme të BE-së ka kuptuar se heqja e vizave për Kosovën nuk është prioritet pa përfunduar zgjedhjet për Parlamentin Evropian....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Hoxha: Vendimi për vizat, pas zgjedhjeve në BE

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, nuk pret që vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën të merret para zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, të cilat do të mbahen në maj të këtij viti. ...

19 March, 2019 Lexo më shumë

Zgjedhjet mund të mbahen në vjeshtë

Qeveria “Haradinaj” ka arritur ta çojë gati në gjysmë mandatin e saj pavarësisht mungesës së numrave të nevojshëm në Kuvend dhe kërkesës së vazhdueshme të opozitës për rrëzimin e saj, por edhe pakënaqësive të partnerit të madh të koalicionit qeverisës (PDK) me taksën....

19 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO